Kartki urodzinowe

Urodziny to święto, które ma duże znaczenie dla wielu osób. Zazwyczaj lubimy obchodzić je w towarzystwie znajomych lub rodziny. Zawsze miłym akcentem są różnego rodzaju prezenty, także drobne, symboliczne upominki. Niestety żyjemy w czasach coraz większego pośpiechu, co sprawia, że często nie mamy zbyt wiele czasu, żeby zatroszczyć się w odpowiedni sposób o bliskich, którzy obchodzą urodziny. Na szczęście z pomocą mogą nam przyjść nowoczesne technologie.

Życzenia urodzinowe bardzo często przekazujemy w postaci różnych kartek. Wprawdzie wpisanie życzeń na takiej kartce i zaniesienie jej na pocztę nie wydaje się bardzo czasochłonnym zadaniem, zdarza się jednak, że w nawale codziennych obowiązków zwyczajnie może nam na to zabraknąć czasu. Nie jest to jednak tak duży problem, jak mogłoby się wydawać – w Internecie znajdziemy bez trudu wiele stron oferujących wysłanie tak zwanych ekartek. Ilość wzorów ekartek jest ogromna. Są one oczywiście przeznaczone na różne okazje. Możemy wysłać je nowożeńcom, na dzień matki, na Boże Narodzenie lub po prostu komuś, komu chcemy sprawić przyjemność bez okazji. Dodatkowo skorzystanie z takiej możliwości daje nam szansę na dodanie dodatkowych elementów. Możemy oczywiście dopisać do kartki własne życzenia, ale także na przykład dołączyć muzykę. Dzięki temu ekartka, którą wyślemy stanie się naprawdę wyjątkowa, a wszystko to zajmie nam najwyżej kilka minut i będzie kosztowało mniej niż zakup i wysłanie tradycyjnej urodzinowej pocztówki.

Czy tego typu rozwiązanie ma jakieś wady? Z pewnością tak. Wiele osób ma nadal sentyment do tradycyjnych, papierowych kartek. Na pewno przyjemnie jest znaleźć je w skrzynce na listy. Zawsze można je także zachować na pamiątkę. Zatem jeśli zastanawiamy się nad wysłanie bliskiej osobie życzeń w formie elektronicznej, warto jest się najpierw zastanowić, czy sprawią jej one taką samą przyjemność jak bardziej tradycyjna forma. Z pewnością nasza ciocia lub babcia, które nadal kiepsko sobie radzą z nowoczesnymi technologiami, bardziej docenią tradycyjne rozwiązania. Na szczęście prawdopodobnie coraz więcej osób będzie akceptowało życzenia w formie elektronicznej. Wynika to oczywiście głównie z wygody tego rozwiązania, które pozwala na zaoszczędzeniu sporej ilości czasu, przede wszystkim gdy wysyłamy większe ilości kartek, na przykład z okazji świąt. W końcu jeśli sami docenimy praktyczne zalety ekartek, chętniej zaakceptujemy fakt, że nasi bliscy również z nich korzystają.

Czy zatem elektroniczna kartka to dobry sposób na złożenie życzeń urodzinowych? Zależy to oczywiście w dużym stopniu od adresata i tego, czy będzie potrafił docenić taką formę. Z pewnością to rozwiązanie ma wiele praktycznych zalet, które sprawią, że będzie cieszyło się rosnącą popularnością. Jeśli jednak chcemy złożyć życzenia osobie o bardziej zachowawczych poglądach, lepiej na razie skorzystać z tradycyjnych rozwiązań. W końcu w składaniu życzeń chodzi przede wszystkim o to, żeby adresat był zadowolony i miał poczucie, że o nim pamiętamy.